Coed Sunday

 Fall Schedule

Pick up every Tuesday 7-9pm

Jan 24

       3:00 - Halo vs  Mud Dogs  

       4:00 -  5 Stripes vs Marte

       5:00 - Joes vs  Napoli

       6:00 - Best Friends vs L POOL

       7:00 - ATL vs  Ajax 

       8:00 - Teds vs NCT  

       9:00 -  TNT vs LOFT

 Jan 31

       3:00 - Joes vs ATL 

       4:00 - Mud Dogs vs Ajax 

       5:00 - Marte vs Napoli

       6:00 - 5 Stripes vs Halo  

       7:00 - L POOL vs LOFT 

       8:00 - TNT vs Teds   

       9:00 - Best Friends  vs NCT

Coed Sundays

 Winter Playoffs -  Feb 7

                               W-L-T                  GD

 Div A

 Teds                   4-1-0   12 pts =     30

 TNT                    3-2-0     9 pts =     14

 LOFT                  3-2-0     9 pts =       3 

 L Pool - RED      3-2-0     9 pts =   -10

 Best Friends     2-3-0     6 pts =     -6

 NCT                    0-5-0     0 pts =   -32

 Div B - Top 6 teams make playoffs

 ATL Marte                5-0-0   15 pts =  13

 ATL -Blue                  4-1-0   12 pts =  15

 Ajax White               3-2-0     9 pts =   -1

 Average Joes            2-3-0     6 pts =   7

 Mud Dogs orange   2-3-0     6 pts =   6

Napoli Black             2-3-0     6 pts =    5

 5 Stripes                   2-3-0     6 pts = -19

 Halo - white             0-5-0     0 pts = -26

Antique League Monday

Over 45

Pick up every Tuesday 7-9pm            

Jan 25 

           7:00  - Red vs  Green 

           8:00  -  White vs Yellow  

           9:00  - Orange vs Grey 

Feb 1 

           7:00  - Green vs White

           8:00  - Grey  vs Red 

           9:00  - Yellow vs Orange

 Over 45 Standings

  

 Team            W-L-T       Pts.      GD

 Red              2-0-0          6          20

 Green          2-0-0          6           4 

Yellow           1-1-0          3           6

 White           1-1-0          3         -9

 

 Orange        0-2-0          0        -11

 Grey             0-2-0          0        -11

 

Vintage Schedule

Wednesday Fall 2020

 Jan 27

       7:00pm - Orange vs Black

       8:00pm - Red vs Yellow 

       9:00pm - Blue vs Grey

 Feb 3 -  

       7:00pm - Red vs Orange

       8:00pm - Black vs Blue

       9:00pm - Yellow vs Grey

 Vintage playoffs Feb 10

Vintage Fall Standings

 

  Team      W-L-T        Pts         GD 

 Orange      4-0-1          14 pts         30 

 Grey           4-1-0          12 pts           6 

 Yellow        3-2-0           9 pts            8 

  Black         2-2-1           7 pts          13

 Red            1-4-0           3 pts         -19 

 Blue           0-5-0           0 pts         -33

 

 Mens Open Competitive

 Playoffs Jan. 21 and Jan. 28

Pick up every Tuesday 7-9pm

Jan 28- PLAYOFFS - 15 min halves

          7:00 - Lobos v D F

          7:30 - Legends v Olimpia 

          8:00 - LOFT vs 7:00pm

          8:30 - Nacional vs 7:30pm

          9:15 - FINALS

 Jan 21 - Playoffs 3-10th place

Jan 28 - Finals 1,2 verses winners 

Feb 4 - New Season Begins

          6:00 - 

          7:00 - 

          8:00 - 

          9:00 - 

        10:00 - 

 

 Mens Open  Standings

                        W-L-T   Pts     GD

 LOFT                6-1-0     18    29

 Nacional         6-1-0    18    21

 Akademia       4-2-0    12      8

 Legends          4-3-0    12      4

 Bishop             3-3-1    10    13

  Swanger         3-4-0      9     4

 Olimpia           3-4-0      9     -1

 D F                    2-4-1      7     -4

 Alacranes       2-5-0      6   -14

 Lobos               1-5-0      3   -30

HS Boys Friday

Pick up every Tuesday 7-9pm

 Playoffs - January 22 - Top 6 teams

Jan 22 Playoffs - Top 6 Teams

        7:00 pm - Raptors vs Liga MX

        7:30 pm - Tiempo vs Hog Mountain

        8:00 pm - Gringos vs 7:00pm

        8:30 pm - Harvard vs 7:30pm

        9:00 pm - FINALS

 Friday Standings

 Team            W-L-T     Pts.     GD

  Gringos            6-0-0     18      44 

 Harvard             5-2-0     15      24

 Tiempo             5-2-0      15      10

  Raptors             3-3-1     10      12

 Liga MX             3-3-1      10        6

 Hog Mountain 1-6-0        3     -20

 Shark Bait         1-6-0       4     -30

 Worst team      0-5-1        1     -40

Playoffs January 22 - Top 6 teams

Womens  Saturday

 Summer season -

 Champions  - ATLETICO MARTE (X3)

Pick up every Tuesday 7-9pm

Feb 6 - 

       6:00 - Real Hustlers 

       7:00 - Squirrels

       8:00 - ATL Marte 

                - FMF

                - Ruiz

               - New Team 1

       

 Saturday Women's Standings

  Playoffs - January 16 - Top 6 teams

 Team              W-L-T       Pts.        GD

 Atletico Marte  7-0-0    21 pts       65

 FMF                    5-2-0    15 pts       20

 Ballbusters       4-2-1    13 pts       23

 Real Hustlers    4-3-0    12 pts        6

 Big Green          3-4-0      9 pts       -1

 Squirrels            2-5-0      6 pts     -18

 Ruiz                    2-3-1       6 pts     -20

 Fuego                 0-7-0      0 pts      -61

 

OFFICE HOURS

Sunday - Wednesday

6:00PM - 9:00PM

 

CONTACT​ US

125 Mill Center Blvd. 

Athens Georgia 30606

www.premiersoccerathens@gmail.com

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

Follow us on

Instagram and Facebook

 

© 20203 by THE GYM. Proudly created with Wix.com